SP

   
  sss   sss  
   

بسته نرم افزاری PIPC ویژه سرویس دهندگان اینترنت

 تخصصی3

محصولات3

 

PIPC (Pishgamsoft Internet Package Creator)

توزیع و فروش آسان سرویس برای ISP، استفاده راحت و بی دردسر برای کاربران

 

^Top

برنامه مدیریت تولید و توزیع سرویس اینترنت، PIPC

bullet

معرفی بسته نرم افزاری PIPC‌ به اجمال ï

bullet

معرفی اجزاء بسته نرم افزاری PIPC و نحوه کار آنها ï

bullet

تماس با ما ï

^Top

معرفی بسته نرم افزاری PIPC‌ به اجمال

برنامه P.I.P.C یک بسته نرم افزاری جامع برای سرویس دهندگان اینترنت است که به راحتی فروش خدمات اینترنت ISP ها را چندین برابر میکند. اگرچه مدت کوتاهی از زمان عرضه این برنامه می گذرد اما استقبال سرویس دهندگان نشان از کارآمد بودن این بسته نرم افزاری داشته است.

با استفاده از این برنامه، شما می توانید به راحتی سرویس اینترنت خود را روی دیسکت، CD و یا حتی بصورت online بفروشید و کاربر با خرید آن بسته سرویس اینترنتی و استفاده از برنامه موجود در آن و زدن تنها یک کلید (و بدون انجام هیچ تنظیماتی) با شبکه شما ارتباط برقرار می نماید، بعلاوه، برنامه PIPC با داشتن قابلیت ایجاد کاربران جدید در تعداد بالا، امکان استفاده از آن را برای تولید کارتهای سرویس اینترنتی نیز فراهم می سازد.

این سیستم شامل دو قسمت میباشد: برنامه تولید کننده (برنامه مربوط به ISP) که بطور خلاصه وظیفه ایجاد کاربران در Windows  و همچنین در برنامه Accounting/Billing مورد استفاده توسط  ISPو ساخت بسته های سرویس اینترنتی (در قالب دیسکت یا CD اینترنتی  و شامل کلیه پارامترهای مورد نظر ISP) را به عهده دارد و برنامه ارتباطی QDialer (برنامه مربوط به کاربران ISP) که یک برنامه بسیار ساده و مملو از امکانات برای کاربر است (که در بسته سرویس اینترنتی قرار دارد) و از پارامترهای مشخص شده توسط شما در زمان ایجاد بسته استفاده می نماید.

^Top

معرفی اجزاء بسته نرم افزاری PIPC و نحوه کار آنها

الف) برنامه تولید کننده بسته های سرویس اینترنتی

ب) برنامه ارتباطی یا Quick Dialer

الف) برنامه تولید کننده (برنامه مربوط به ISP) بر روی هر سیستم عامل Microsoft Windows می تواند نصب گردد ولی برای داشتن کلیه امکانات برنامه (مانند قابلیت ایجاد کاربران در سیستم)، آن را باید در یک سیستم عامل مبتنی بر Windows NT server مثل (Windows 2000 Advanced Server) نصب نمود آنگاه برنامه صفحاتی را در اختیارتان می گذارد که از طریق آنها می توانید مشخصات و پارامترهای اتصال کاربران جدید را وارد نمایید و برنامه آنها را بصورت بسته های قابل انتقال بر روی دیسکت و یا CD آماده نماید.

ایجاد کاربران (در صورت تمایل ISP) می تواند بصورت همزمان در Windows NT، برنامه Billing/Accounting مورد استفاده ISP و بر روی دیسکت و حتی CD انجام پذیرد، بدیهی است که انجام یا عدم انجام و نحوه عملکرد هر یک از مراحل فوق در کنترل کامل ISP می باشد.

در این برنامه، صفحه ای برای تعیین پارامترهای سیستمی کاربران در حال ایجاد وجود دارد که دقیقا  دارای همان ظاهر آشنای پنجره User management مربوط به Windows NT Server می باشد:

چگونگی تعیین User name، Password، Email address و User ID مربوط به کاربران در حال ایجاد، با در نظر گرفتن کلیه روشهای ممکن و از طریق صفحه مربوط به این مرحله صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که برنامه PIPC قادر به دریافت شناسه های فوق از طریق فایل نیز می باشد (قابل توجه VISP ها یا مراکزی که ترجیح می دهند تعیین شناسه های کاربران از طریق این برنامه صورت نگیرد و یا در صدد هستند برای کاربران فعلی خود بسته های سرویس اینترنتی آماده نمایند):

برای تعیین پارامترهای اتصال کاربر (مثل شماره تلفن های ISP ، آدرس Web site یا آدرسهای خاص مورد نظر سرویس دهنده، Email address مربوط به ISP و بسیاری پارامترهای دیگر که تعداد آنها در حال حاضر بیش از 80 عدد می باشد) نیز صفحه ای وجود دارد که توسط ISP بصورت انتخابی پر می گردد:

برنامه PIPC این امکان را نیز به ISP می دهد که کلیه کاربران در حال ایجاد توسط این برنامه، در صورت تمایل ISP ، در لیست کاربران برنامه Billing/Accounting مورد استفاده نیز وارد گردند. به علت تعدد اینگونه از برنامه ها، نرم افزار PIPC دارای سیستم Plug-In برای این برنامه هاست که بدیهی است صفحه ای نیز در برنامه برای مشخص Plug-In و پارامترهای مربوط اش وجود دارد:

برای برقراری ارتباط بیشتر بین کاربران و ISP می توان از امکان Registration برنامه شماره گیر استفاده نمود که طراحی این فرم در برنامه PIPC صورت می پذیرد (الزام یا عدم الزام پرکردن این فرم و یا حتی نمایش آن نیز، قابل کنترل است) و این اطلاعات می توانند در اولین تماس کاربر به اینترنت به یک CGI مسئول ثبت کاربران، ارسال گردند:

یکی دیگر از قابلیت های بسته نرم افزاری PIPC امکان معرفی یک CGI برای اجرا شدن در زمان اتصال کاربر به اینترنت می باشد که از این قابلیت می توان برای ایجاد تفکیک بین کاربران استفاده نمود (برنامه شماره گیر در زمان اتصال یک سری پارامتر از قبل تعیین شده مثل نام کاربر، شماره تلفن اتصال، زمان و تاریخ آن و ... را به آن CGI می فرستد که البته این پارامترها نیز قابل انتخاب هستند).

از پارامتر های مهم دیگری که می توانند در زمان ایجاد بسته سرویس اینترنتی مشخص گردند می توان به ارائه امکان تغییر Password کاربر و همچنین مشاهده اعتبار باقیمانده (یا هر گونه اطلاعات دیگر مربوط به User Account) او اشاره نمود، که البته ارائه هر یک از دو سرویس فوق نیز کماکان در اختیار ISP است.

در زمینه وجود پارامترهای مربوط به تنظیم محیط Windows کاربر می توان به پارامترهای مربوط به Internet Explorer اشاره نمود: تنظیم Default home page ، قرار دادن یک Texture (تصویر زمینه) برای برنامه IE که می تواند نمایش دهنده لوگو یا تبلیغ شرکت باشد، ایجاد کلید درToolbar برنامه IE (همانند کلیدی که مثلا برنامه MSN Messenger در آنجا ایجاد می کند) مواردی هستند که انجام آنها را (توسط برنامه شماره گیر موجود در بسته اینترنتی ارائه شده به کاربر) می توان در PIPC مشخص نمود.

اگر ISP مایل باشد که به کاربران خود Email تخصیص دهد پس از اینکه ایجاد Mail box ها را بر روی Server مربوطه انجام داد (ضمنا برنامه PIPC قادر است ISP را برای ایجاد نامهای Mail box انبوه نیز یاری نماید) می تواند با مشخص کردن پارامترهای مربوط به کاربر (مثل Mail domain ، SMTP server ، POP3 server و ...) مرحله ایجاد Outlook express account برای کاربر را به یک عمل اتوماتیک (توسط برنامه شماره گیر) تبدیل نماید.

یکی دیگر از ویژگیهای مهم بسته نرم افزاری PIPC امکان Auto update است، با مشخص کردن پارامترهای مربوطه در زمان ایجاد بسته های سرویس اینترنتی، برنامه شماره گیر را قادر خواهیم ساخت که پس از اتصال به اینترنت، اقدام به بررسی (خودکار یا دستی) وجود یا عدم وجود یک جزء (خود برنامه شماره گیر یا پارامترهای تماس و یا حتی تبلیغات نمایشی در وسط صفحه شماره گیر) نماید و در صورت وجود اقدام به Download و Update بصورت اتوماتیک کند (به یاد داشته باشید که یکی از پارامترهای قابل Update می تواند شماره تلفنهای مربوط به ISP باشد!).

ب) برنامه ارتباطی یا Quick Dialer

نتیجه تولید برنامه PIPC بسته های سرویس اینترنتی (در قالب دیسکت، CD و یا فایل قابل download از اینترنت) می باشد که محتوی یک کپی از برنامه QDialer بعلاوه سایر اجزا (پارامترهای اتصال، تبلیغات ISP و ...) مورد نیاز است و این چیزی است که در اختیار کاربر ISP قرار خواهد گرفت:

مشخصات این برنامه بصورت خلاصه عبارتند از:

 • اتصال کاربر به اینترنت فقط با فشار یک کلید

 • امکان انتخاب پوسته ظاهری (Skin)

 • امکان انتخاب مودم در سیستم های دارای چند مودم

 • امکان اتصال کاربر به یک VPN Server

 • ایجاد Outlook email account توسط برنامه بصورت خودکار و دستی

 • قابلیت شماره گیری مجدد یا گرفتن شماره بعدی در صورت عدم موفقیت ( اشغال بودن، جواب ندادن ISP و ... ) در تماس با شماره فعلی

 • تنظیم Proxy اتصال در IE بصورت خودکار

 • دارا بودن یک Mini-Browser همانند IE برای نمایش صفحات Internet ( با داشتن امکاناتی نظیر History و Favorites)

 • داشتن بیش از ده ها Search engine برای جستجو در Internet

 • دارا بودن یک فرهنگ لغت کامل انگلیسی به فارسی( با قابلیت تلفظ و غلط گیری لغات اشتباه )

 • قابلیت نمایش اطلاعات مربوط به اعتبار کاربر

 • ارائه امکان تغییر Password کاربر

 • توانایی Auto update برنامه و اجزا آن ( پارامترهای اتصال و تبلیغات برنامه ) بصورت اتوماتیک

 • امکان Stay alive برای جلوگیری از قطع اتصال و نمایش برقرار بودن آن به کاربر

 و بسیاری امکانات دیگر که وجود یا عدم وجود هر یک از آنها در کنترل کامل ISP می باشد.

 

^Top

تماس با ما:

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

تلفن (تهران): 8252793 , 8240976 , 8242130

آدرس پست الکترونیکی: info@PishgamSoft.com

 

   
   

Page Top 5

   

 Copyright (C) 2001-2004 PishgamSoft company, last update: 2004/11/17